SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 9838088
nr 983 8088
Bägare
Silver, Ryssland, Otydliga stämplar, 1800-tal, höjd: 7, 5 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 september 2015
kl 18:19:42
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver